Завдання ІТ 3 етап Практичні завдання та відповіді олімпіади з інформаційних технологій 2012/2013

Практичний тур (Дніпропетровськ)

Умова задачі "Магія світла"

(Завдання виконується виключно засобами MS POWER POINT, результат роботи учасника зберегти у файл Магія світла.ppt чи Магія світла.pptх)

Гра світла у цирку створює святковий настрій. Світло може підсилити інтригу у цирковому номері і зробити його ще цікавішим. Сучасні технології створення світлових ефектів дають змогу не тільки додати виступам артистів шарму, експресії цирковим номерам, вони і самі стають частиною шоу. Феєрія світла візитівка цирку на воді, цирку на воді, цирку фонтанів, невід’ємна частина шоу сучасного жанру циркового мистецтва.

Співтовариство артистів цирку "Всього 13 метрів" проводить ярмарок ідей цирку майбутнього, на якому можуть бути представлені як сучасні оригінальні проекти, так і проекти концептуальні – для втілення у майбутньому.

Учаснику олімпіади необхідно змоделювати світлові ефекти для виступу клоуна. Згідно з інструкціями наданими у файлі Гра світла .doc

Умова задачі "Жонглювання"

(Завдання виконується виключно засобами MS EXCEL, результат роботи учасника зберегти у файл Жонглювання.xls чи Жонглювання.xlsx)

Жонглювання - жанр циркового мистецтва; уміння в певному ритмі кидати і ловити різні предмети (не менше трьох). Жонглювання існувало в Давньому Єгипті, Китаї, Японії, Древній Греції і Римі. В період середньовіччя номера жонглювання показували бродячі артисти. У сучасному цирку жонглювання часто пов'язано з акробатикою, еквілібристикою, дресируванням, клоунадою.

Але незмінним залишаються основні принципи жонглювання. Для глядача важливим залишається видовище швидкого, впорядкованого руху безлічі предметів, якими жонглює артист. Показати принцип жонглювання можна у сповільненому показі чи за допомогою графічної моделі руху предметів.

Учаснику олімпіади надано файл-інструкцію Завдання ЕТ.doc та допоміжні файли у каталозі excel. Учасник, використовуючи виключно засоби MS Excel, повинен створити керовані діаграми, які моделюють рух кульок при жонглювання та таблицю з короткими даними про артистів і можливості отримати анкету артиста на основі даних на відповідних аркушах файла жонглирование_.xlsx.

Умова задачі "Артисти цирку"

(Завдання виконується виключно засобами MS ACCESS, результат роботи учасника зберегти у файл цирк.accdb чи цирк.mdb)

Співтовариство артистів цирку "Всього 13 метрів" розробляє базу даних "Цирк". База даних повинна містити відомості про циркові жанри, артистів, розподіляти артистів на гастролі, визначати деякі статистичні показники.

Учаснику надано матеріали для конструювання реляційної бази даних у каталозі access.

Необхідно створити форми, звіти строго за зразками, описаними в розділі "Принцип дії БД "Цирк" (файл Завдання БД.doc). У звіті по жанрах ілюстрації повинні відповідати цирковому жанру. Форми і звіти повинні працювати відповідно до описаних вище принципів дії. Зверніть увагу на відсутність смуг прокрутки, кнопок переходу і кнопок розміру вікна в деяких формах. Запити, проміжні форми, звіти, макроси можуть створюватися учнем в міру необхідності.

Учасник повинен розробити працюючу модель бази даних "Артисти цирку" виключно засобами MS Access, керуючись інструкціями з файлу Завдання БД.doc


УВАГА!!!

У розв’язку завдання дозволяється використовувати тільки файли з початковими даними, які розміщено у каталозі Для учасника

Всі завдання необхідно виконати за 4 години та передати файли-розв’язки під підпис члену жури у каталозі з назвою Прізвище_Імя_Регіон Класс (наприклад: Петров_Олесь_Сумська_11 або Сидоренко_Анна_Луганська_10).

Під час олімпіади учасник має право задавати питання тільки відповідальній особі виключно у письмовому вигляді протягом першої години роботи. Питання повинно бути сформулюване таким чином, щоб на нього можна було відповісти однозначно ТАК чи НІ.

У випадку, якщо одна з цих відповідей може стати підказкою або відповідь міститься у тексті завдання учасник отримує відповідь БЕЗ КОМЕНТАРІВ.

В роботі залишати відомості, які ідентифікують особу учасника ЗАБОРОНЕНО!!! (за виключенням назви каталогу з файлами-роз’язками учасника)

Роз‘вязок олімпіадного завдання вважається зданим тільки після перевірки членом журі в присутності учасника олімпіади наявності його файлів-рішень та підпису учасником у протоколі прийому робіт (підпис учасника ставиться після відмітки про наявність файлів-рішень кожної задачі.


  • ІТ ІІІ етап 9-11 клас: Практичні завдання та відповіді ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій м.Дніпропетровськ
  • Рік: 2012/2013 навчальний рік
  • Клас: 9-11 клас
  • Завантажений: 18 грудня 2013
  • Формат: zip
  • В архіві: Практичні завдання, матеріали для учнів, малюнки, авторські рішення

© 2013-2018. Сайт учителя інформатики Макарця В.І. All Rights Reserved. informatic.sumy.ua